Kerrostalo, Liisantie 1
90560 Oulu, Koskela
Valoisa ja toimivapohjainen kolmio viihtyisällä Koskelan alueella!
Tämä 70 m²:n koti tarjoaa käytännöllisen ja selkeän pohjaratkaisun, jossa kaksi makuuhuonetta, avara olohuone sekä toimiva keittiö luovat erinomaiset puitteet arkeen ja vapaa-aikaan. Asunto sijaitsee kerrostalon ensimmäisessä kerroksessa, mikä tekee kulkemisesta helppoa ja sujuvaa.
Vuonna 1970 valmistuneessa taloyhtiössä lämmitysmuotona on energiatehokas kaukolämpö. Kodin kylpyhuone on remontoitu vuonna 2025, joten se tarjoaa modernit ja huolettomat puitteet vuosiksi eteenpäin.
Koskelan rauhallinen ja viihtyisä sijainti yhdistää hyvät kulkuyhteydet sekä arjen palvelut lähelle kotia. Tämä koti sopii erinomaisesti niin perheelle, pariskunnalle kuin tilaa arvostavalle yksinasujallekin.
Esittely: 17.5.2026
12:45 – 13:15
Ensinäyttö
Velaton myyntihinta
67 000 €Huoneet
3Makuuhuoneet
2Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
70 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 674634 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 67 000 € |
| Myyntihinta | 61 768 € |
| Velkaosuus | 5 232 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 3 |
| Makuuhuoneet | 2 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| WC:t | 1 |
| Kylpyhuoneet ilman WC:tä | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 70 m² |
| Asuintilat luettelona | Olohuone, 2x makuuhuone, keittiö, kylpyhuone, wc, eteinen, vaatehuone |
| Muut tilat luettelona | parveke |
| Pinta-alan lisätiedot | Parvekkeen pinta-ala ei tiedossa. |
| Tarkistusmitattu |
Ei
Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta. |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 1 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Hyvä |
| Vapautumispäivä | Heti vapaa |
| Pysäköinti | Pihapaikka |
| Tilat |
Makuuhuone
Keittiö Olohuone Eteinen WC Kylpyhuone Parveke Vaatehuone |
| Näkymät | Piha, Naapurusto |
| Säilytystilat | Kellarikomero |
| Teleliikenneyhteydet | Kaapelilaajakaista |
| Lattian pintamateriaalit | Parketti, Muovimatto |
| Seinien pintamateriaalit | Tapetti, Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Sähköliesi, Jääkaappi, Kaapisto |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Pesukoneliitäntä, Allas, Peilikaappi |
| Asbestikartoitus | Rakennus on rakennettu ennen vuotta 1994 eikä asbestikartoitusta ole tehty. |
| Osakenumerot | 206027-210350 |
Rakennuksen ja kiinteistön tiedot