Kerrostalo, Häränajajanpolku 1
20210 Turku, Härkämäki
Tämä Härkämäen palveluiden kupeessa sijaitseva ylimmän kerroksen läpitalon perheasunto on avara ja valoisa. Olohuone on tilava ja vaaleasävyiseen keittiöön mahtuu hyvin ruokapöytä.
Asunnon säilytysratkaisut on suunniteltu arjen sujuvuutta ajatellen: eteisestä löytyy kaappitilaa, ja lisäksi kaapistot ja vaatehuone tuovat reilusti lisätilaa tavaroille. Taloyhtiössä on lisäksi asuntokohtainen varastotila ja asukkaiden käytössä ovat myös monipuoliset yhteiset tilat, kuten saunaosasto, pyykkitilat, grillikatos sekä pyöräkellari.
Vuonna 2025 toteutettu linjasaneeraus tuo huolettomuutta pitkälle tulevaisuuteen. Asunto-osakeyhtiö Pyytti sijaitsee omalla tontilla ja lämmitysmuotona on kaukolämpö.
Alueella on erinomaiset liikenneyhteydet, ja lähikauppa sekä ravintola sijaitsevat vain 200 metrin päässä. Länsikeskuksen palvelut ovat noin 2 kilometrin päässä, ja Turun keskustaan on matkaa vain 5 kilometriä. Lapsiperheille ilahduttavana tietona päiväkoti löytyy vain 400 metrin päästä.
Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään kotiin, joka yhdistää rauhallisen asumisen ja erinomaiset palvelut!
Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.
Velaton myyntihinta
166 000 €Huoneet
4Makuuhuoneet
3Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
97 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 674572 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 166 000 € |
| Myyntihinta | 96 580 € |
| Velkaosuus | 69 420 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Ei |
| Huoneet | 4 |
| Makuuhuoneet | 3 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| WC:t | 1 |
| Kylpyhuoneet ilman WC:tä | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 97 m² |
| Asuintilat luettelona | 4h+k |
| Muut tilat luettelona | lasitettu parveke |
| Tarkistusmitattu |
Ei
Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta. |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 3 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Tyydyttävä |
| Vapautumispäivä |
Sopimuksen mukaan
2 kk tai sopimuksen mukaan |
| Pysäköinti | Parkkipaikka |
| Ylin kerros | Kyllä |
| Tilat |
Makuuhuone
Keittiö Kylpyhuone WC Lasitettu parveke Makuuhuone Makuuhuone Eteinen |
| Näkymät | Piha, Etupiha, Naapurusto, Metsämaisema, Luonto |
| Säilytystilat | Komero/komeroita, Kellarikomero |
| Teleliikenneyhteydet | TV, Kaapelitelevisio, Internet, Kaapelilaajakaista |
| Lattian pintamateriaalit | Muovimatto |
| Seinien pintamateriaalit | Tapetti, Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Induktioliesi, Jääkaappi, Pakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Pesukoneliitäntä, Vesikiertoinen lattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Allas, Suihkuseinä, Peili |