Kerrostalo, Merikoskenkatu 6, B 27
90500 Oulu, Tuira
Tervetuloa tutustumaan tähän avarapohjaiseen 94 m²:n kerrostaloneliöön suositulla Tuiran alueella! Asunto tarjoaa erinomaiset puitteet niin lapsiperheelle kuin tilaa arvostavalle asukkaalle. Kodissa on kolme hyvän kokoista makuuhuonetta, valoisa ja tilava olohuone, keittiö ruokailutiloineen sekä lasitettu parveke, joka tuo mukavasti lisää tilaa.
Asunto kaipaa pintaremonttia, joten tässä on loistava mahdollisuus toteuttaa juuri oman näköinen koti halutulla sijainnilla. Kylpyhuone on uusittu noin vuonna 2000.
Sijainti on loistava, makuuhuoneen ikkunoista näkyy heti tien toisella puolella sijaitseva päiväkoti, ja myös koulut, kaupat ja muut palvelut löytyvät kävelyetäisyydeltä.
Tuira on yksi Oulun arvostetuimmista ja pidetyimmistä asuinalueista. Alue yhdistää erinomaisella tavalla luonnonläheisyyden ja keskustan läheisyyden. Hupisaarten puistot, Merikosken jokimaisemat ja monipuoliset ulkoilureitit tarjoavat upeat mahdollisuudet vapaa-aikaan ympäri vuoden. Lisäksi Oulun keskustaan pääsee nopeasti kävellen, pyörällä tai julkisilla.
Varaa oma esittelyaikasi!
Velaton myyntihinta
127 000 €Huoneet
4Makuuhuoneet
3Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
94 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 674494 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 127 000 € |
| Myyntihinta | 108 425 € |
| Velkaosuus | 18 575 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 4 |
| Makuuhuoneet | 3 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| Kylpyhuoneet joissa WC | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 94 m² |
| Asuintilat luettelona | 3mh, oh, k, kph/wc, et |
| Muut tilat luettelona | Lasitettu parveke |
| Pinta-alan lisätiedot | Parvekkeen pinta-ala ei tiedossa |
| Tarkistusmitattu |
Ei
Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta. |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 2 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Tyydyttävä |
| Vapautumispäivä | Heti vapaa |
| Tilat |
Makuuhuone
Keittiö Olohuone Kylpyhuone Eteinen Lasitettu parveke |
| Näkymät | Naapurusto, Katu, Kaupunkimaisema |
| Säilytystilat | Kaapisto |
| Teleliikenneyhteydet | Kaapelitelevisio, Kaapelilaajakaista |
| Lattian pintamateriaalit | Parketti |
| Seinien pintamateriaalit | Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Sähköliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Pesukoneliitäntä |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Pesukoneliitäntä, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi |
| Asbestikartoitus | Rakennus on rakennettu ennen vuotta 1994 eikä asbestikartoitusta ole tehty. |
| Osakenumerot | 50073-53127 |
Rakennuksen ja kiinteistön tiedot