Valikko Valikko
Sulje

Etsi kohdenumeron perusteella

Kerrostalo, Pullinranta 36

96200 Rovaniemi, Pullinranta

Moderni kaksio saunalla Pullinrannassa

Rovaniemen viihtyisällä Pullinrannan alueella sijaitsee tämä moderni ja tyylikäs vuonna 2022 valmistunut kaksio, jossa yhdistyvät laadukas asuminen, energiatehokkuus ja rauhallinen ympäristö. Huolella suunniteltu 38,5 m² kokonaisuus tarjoaa toimivat tilat niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen.

Valoisa olohuone ja moderni avokeittiö muodostavat kodin sydämen. Suuret ikkunat ja oma parveke tuovat tilaan avaruutta sekä luonnonvaloa. Keittiö on varustettu laadukkailla kodinkoneilla, ja oma sauna viimeistelee asumismukavuuden.

A-energialuokan koti hyödyntää maalämpöä sekä vesikiertoista lattialämmitystä, mikä tekee asumisesta miellyttävää ympäri vuoden. Triplaikkunat ja modernit rakenteet takaavat rauhallisen ja viihtyisän tunnelman.

Pullinranta tarjoaa tasapainoisen yhdistelmän luonnonläheisyyttä ja kaupungin palveluita. Läheiset ulkoilualueet, Rovaniemen kattavat palvelut ja Lapin ainutlaatuinen ympäristö tekevät tästä kodista erinomaisen vaihtoehdon niin vakituiseen asumiseen kuin kaupunkikodiksi Lapissa.

Henri Tuomi

English Finnish
Myyntipäällikkö
Habita Rovaniemi
Suomalainen LKV-pätevyys
Velaton myyntihinta
167 000 €
Huoneet
2
Makuuhuoneet
1
Kylpyhuoneet
1
Asuintilojen pinta-ala
38.5 m²

Perustiedot

Kohdenumero 674477
Velaton myyntihinta 167 000 €
Myyntihinta 69 661 €
Velkaosuus 97 339 €
Velkaosuus maksettavissa Kyllä
Huoneet 2
Makuuhuoneet 1
Kylpyhuoneet 1
WC:t 1
Kylpyhuoneet joissa WC 1
Asuintilojen pinta-ala 38.5 m²
Asuintilat luettelona Makuuhuone, olohuone, keittiö, kylpyhuone, sauna
Muut tilat luettelona .
Pinta-alan lisätiedot Pinta-ala perustuu yhtiöjärjestykseen.
Tarkistusmitattu Ei
Pinta-alan peruste Yhtiöjärjestys
Kerros 1
Huoneiston kerrosten määrä 1
Yleiskunto Hyvä
Vapautumispäivä Sopimuksen mukaan
n. 2 kuukautta kaupanteosta.
Säilytystilat Kaapisto, Ulkovarasto
Teleliikenneyhteydet Valokuitulaajakaista
Lattian pintamateriaalit Parketti
Seinien pintamateriaalit Maali
Kylpyhuoneen pintamateriaalit Laatta
Keittiön varustus Induktioliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni, Mikroaaltouuni
Kylpyhuoneen varustus Suihku, Käsisuihku, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi
Tarkastukset Kosteusmittaus (15.1.2026)
Osakenumerot 1-39
Lisätiedot Lisäksi myydään autokatospaikka hintaan 12.000,- euroa.

Rakennuksen ja kiinteistön tiedot

Rakennusvuosi 2022
Käyttöönotto 2022
Kerroksia 2
Hissi Ei
Kattotyyppi Pulpettikatto
Ilmanvaihto Koneellinen
Energiatodistuksen luokka A, 2018
Lämmitysmuoto Vesikiertoinen keskuslämmitys, Maalämpö, Vesikiertoinen lattialämmitys
Rakennusmateriaalit Puu
Kattomateriaalit Huopa
Remontit Muu 2026 (Meneillään), Alkuvuodesta 2026 tullaan kaikissa huoneistoissa suorittamaan mäkätilojen tarkastus ja vesipisteiden tarkastus taloyhtiön lukuun.