Valikko Valikko
Sulje

Etsi kohdenumeron perusteella

Kerrostalo, Keljonkatu 28

40600 Jyväskylä, Mattilanpelto

3h, k, kph, s, vh + lasitettu parveke + autopaikka

Uudehko ja laadukas koti rauhalliselta Mattilanpellon alueelta!

Vuonna 2022 valmistuneessa hissitalossa yhdistyvät moderni asuminen, toimivat tilaratkaisut ja erinomainen sijainti. Esteetön taloyhtiö tekee arjesta sujuvaa ja asunnon yhteydessä myydään autopaikka omilla osakkeilla hintaan 8500 euroa. Autopaikka on aivan sisäänkäynnin läheisyydessä ja soveltuu myös isommalle autolle sekä siinä on lataus- ja lämmityspistorasia.

Asunnon avarat ja valoisat tilat, laadukkaat materiaalivalinnat sekä vesikiertoinen lattialämmitys tuovat asumiseen mukavuutta. Käytännöllisessä keittiössä on hyvin säilytys- ja työskentelytilaa sekä kaikki tarpeellinen sujuvaan arkeen. Säilytystilaa löytyy runsaasti kaapistojen, vaatehuoneen ja häkkivaraston ansiosta. Oma sauna ja tilava lasitettu parveke viimeistelevät viihtyisän kokonaisuuden. Unohtamatta olohuoneessa sekä toisessa makuuhuoneessa olevaa ranskalaista parveketta.

Energiatehokas kaukolämpö sekä lämmöntalteenotto pitävät asumisen miellyttävänä ja kustannukset hallinnassa. Taloyhtiön asukkaiden käytössä oleva maksuton kuntosali tuo lisämukavuutta aktiiviseen arkeen.

Mattilanpelto on rauhallinen asuinalue, jossa keskustan ja Keljon monipuoliset palvelut sijaitsevat vain lyhyen matkan päässä ja alueelta on sujuvat kulkuyhteydet niin omalla autolla kuin julkisilla liikuttaessa.

Tähän kotiin saat avaimet jo vaikka heti kaupoilta - tervetuloa ihastumaan!

Emilia Neuvonen

English Finnish
Kiinteistönvälittäjä
Habita Jyväskylä
Suomalainen LKV-pätevyys
Velaton myyntihinta
214 000 €
Huoneet
3
Makuuhuoneet
2
Kylpyhuoneet
1
Asuintilojen pinta-ala
79.5 m²

Perustiedot

Kohdenumero 674391
Velaton myyntihinta 214 000 €
Myyntihinta 71 459 €
Velkaosuus 142 541 €
Velkaosuus maksettavissa Kyllä
Huoneet 3
Makuuhuoneet 2
Kylpyhuoneet 1
Asuintilojen pinta-ala 79.5 m²
Asuintilat luettelona 3h, kt, s, vh
Muut tilat luettelona lasitettu parveke, kaksi ranskalaista parveketta
Tarkistusmitattu Ei
Pinta-alan peruste Yhtiöjärjestys
Kerros 3
Huoneiston kerrosten määrä 1
Yleiskunto Hyvä
Vapautumispäivä Heti vapaa!
Pysäköinti Parkkipaikka sähköpistokkeella, Sähköauton latauspiste
Ominaisuudet Lämmöntalteenotto
Tilat Sauna
Lasitettu parveke
Vaatehuone
Näkymät Piha, Naapurusto
Säilytystilat Kaapisto, Vaatehuone, Kellarikomero
Teleliikenneyhteydet Kaapelitelevisio
Lattian pintamateriaalit Parketti
Seinien pintamateriaalit Maali
Kylpyhuoneen pintamateriaalit Laatta
Keittiön varustus Keraaminen liesi, Jääkaappi, Pakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni, Mikroaaltouuni
Kylpyhuoneen varustus Suihku, Pesukoneliitäntä, Vesikiertoinen lattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi
Osakenumerot 10896 - 11690
Kuvaus 3h, k, kph, s, vh + lasitettu parveke + autopaikka

Rakennuksen ja kiinteistön tiedot

Rakennusvuosi 2022
Käyttöönotto 2022
Kerroksia 4
Hissi Kyllä
Kattotyyppi Tasakatto
Ilmanvaihto Koneellinen
Energiatodistuksen luokka B, 2018
Lämmitysmuoto Kaukolämpö
Rakennusmateriaalit Betoni
Kattomateriaalit Huopa
Julkisivun materiaalit Rappaus
Remontit Korjaussuunnitelma 2026 (Tehty), Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista vuosille 2026-2030 tehty 27.3.2026.
Yleiset tilat 2025 (Tehty), Kameravalvonnan asennus sisäänkäynneille