Valikko Valikko
Sulje

Etsi kohdenumeron perusteella

Kerrostalo, Humisevanportti 4

02710 Espoo, Viherlaakso

Muuttovalmis kolmio luonto- ja järvinäkymin

Tyylikäs ja ajaton huoneisto luontonäkymin. Selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu. Keittiö ja olohuone muodostavat yhtenäisen ajanviettotilan. Lasitettu parveke olohuoneen jatkeena. Reilun kokoiset makuuhuoneet, toisessa kaapistot. Eteisessä runsaasti säilytystilaa. Kylpyhuone juuri uusittu taloyhtiön linjasaneerauksen yhteydessä tänä keväänä. Kaikki huoneiston ikkunat vehreälle takapihalle ja järvelle päin. Tänne ei liikenne kuulu ja saat nauttia luonnon rauhasta. Toinen kerros, ei hissiä. Talossa saunaosasto uima-altaineen sekä iso, viihtyisä piha-alue. Uimaranta, alueen palvelut ja liikenneyhteydet lähellä. Linjasaneerauksen lainaosuus vielä jyvittämättä. Arvio tämän huoneiston osalta noin 84.000 €. Lisätiedot ja esittelypyynnöt kohteen välittäjältä.

Sanna Backman-Nyman

English Finnish
Kiinteistönvälittäjä
Habita Ullanlinna
Suomalainen LKV-pätevyys
Velaton myyntihinta
117 000 €
Huoneet
3
Makuuhuoneet
2
Kylpyhuoneet
1
Asuintilojen pinta-ala
72 m²

Perustiedot

Kohdenumero 674354
Velaton myyntihinta 117 000 €
Myyntihinta 113 098 €
Velkaosuus 3 902 €
Velkaosuus maksettavissa Kyllä
Huoneet 3
Makuuhuoneet 2
Kylpyhuoneet 1
Kylpyhuoneet joissa WC 1
Asuintilojen pinta-ala 72 m²
Asuintilat luettelona 3h, k, kph. Yhtiöjärjestyksen mukaan 3h+k+kph.
Muut tilat luettelona Lasitettu parveke.
Pinta-alan lisätiedot Yhtiöjärjestyksen mukaan 72 m².
Tarkistusmitattu Ei

Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta.
Pinta-alan peruste Yhtiöjärjestys
Kerros 2
Huoneiston kerrosten määrä 1
Yleiskunto Hyvä
Vapautumispäivä Sopimuksen mukaan/1.10.2026
Pysäköinti Pihapaikka, Autotalli
Tilat Olohuone : Tilava ja valoisa olohuone. Olohuoneesta käynti lasitetulle parvekkeelle. Kauniit näkymät vehreälle takapihalle ja järvelle päin.
Keittiö : Tyylikäs ja ajaton keittiö puisin kaapistoin. Runsaasti säilystilaa. Ikkunat vehreälle takapihalle päin.
Makuuhuone : Kaksi makuuhuonetta, toisessa kaapistot. Molemmista näkymät rauhalliselle takapihalle.
Eteinen : Eteisessä runsaasti säilytystilaa.
Kylpyhuone : Juuri putkiremontissa uusittu kylpyhuone. Pesukoneelle tilaa.
Lasitettu parveke : Lasitettu parveke luonto- ja järvinäkymin.
Näkymät Takapiha, Luonto
Säilytystilat Kaapisto, Komero/komeroita, Kellarikomero
Teleliikenneyhteydet Kaapelitelevisio
Lattian pintamateriaalit Parketti
Seinien pintamateriaalit Tapetti, Maali