Kerrostalo, Lehdokkipolku 4
00930 Helsinki
Kaunis ja avarapohjainen kolmannen kerroksen läpitalon kolmio rauhallisella ja luonnonläheisellä sijainnilla Itäkeskuksessa, Marjaniemen kupeessa. Päättyvän kadun varrella sijaitseva koti tarjoaa viihtyisät puitteet asumiseen lähellä palveluita ja hyviä liikenneyhteyksiä.
Asunnon toimiva läpitalon pohjaratkaisu tuo tiloihin runsaasti luonnonvaloa. Eteinen yhdistyy luontevasti kodin muihin tiloihin, ja säilytystilaa on runsaasti arjen tarpeisiin. Tilavassa kylpyhuoneessa on paikka pesukoneelle.
Toisen makuuhuoneen kaapistossa näppärä työpiste, jonka saa kivasti piiloon työskentelyjen välissä.
Lasitettu parveke avautuu aurinkoiseen suuntaan ja toimii mukavana lisätilana pitkälle syksyyn. Sisäpihan ja metsän suuntaan avautuvat näkymät tekevät parvekkeesta rauhallisen paikan oleskeluun. Vesimaksu sisältyy vastikkeeseen.
Lehdokkipolun alue yhdistää vehreän ympäristön ja arjen helppouden. Lähellä sijaitsevat puistoalueet, ulkoilureitit, koirapuisto sekä Marjaniemen ranta. Päivittäispalvelut ja sujuvat liikenneyhteydet eri puolille Helsinkiä löytyvät kätevästi läheltä.
Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään kotiin!
Esittelypyynnöt välittäjältä.
lisätietoja kohteesta www. habita.com/kohde/674145
Esittely: 24.5.2026
13:30 – 14:00
Ensinäyttö
C-rappu. Tervtuloa näytölle!
Velaton myyntihinta
174 000 €Huoneet
3Makuuhuoneet
2Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
74.5 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 674145 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 174 000 € |
| Myyntihinta | 163 035 € |
| Velkaosuus | 10 965 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 3 |
| Makuuhuoneet | 2 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| Kylpyhuoneet joissa WC | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 74.5 m² |
| Asuintilat luettelona | Olohuone, keittiö, kaksi makuuhuonetta, eteinen ja kylpyhuone |
| Muut tilat luettelona | Lasitettu parveke |
| Tarkistusmitattu |
Ei
Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta. |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 3 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Hyvä |
| Vapautumispäivä | 2 kk kaupanteosta tai sopimuksen mukaan |
| Pysäköinti | Pihapaikka, Parkkipaikka sähköpistokkeella, Katupysäköinti |
| Tilat |
Makuuhuone
: Tilassa kaksi liukuovikaapistoa. Makuuhuone : Tilassa liukuovikaapisto, jonka sisällä työpiste. Eteinen : Eteisessä liukuovikaapisto. Kylpyhuone : Kylpyhuoneessa siivouskaappi ja tilaa pesukoneelle. Suihkukaappi 2023. Olohuone (Länsi) : Tilava olohuone, josta käynti parvekkeelle Keittiö (Lounas) : Tilaa ruokapöydälle. Jääkaappi uusittu 2026 ja pakastin ja uuni 2023. Lasitettu parveke (Lounas) : Näkymä yhtiön sisäpihalle ja metsään. |
| Näkymät | Takapiha, Naapurusto, Metsämaisema, Luonto |
| Säilytystilat | Kaapisto, Komero/komeroita, Kellarikomero |
| Teleliikenneyhteydet | Kaapelitelevisio, Kaapelilaajakaista |