Kerrostalo, Suohaukantie 3
90250 Oulu, Kaukovainio
Tervetuloa tutustumaan tähän remontoitavaan asuntoon Suohaukantie 3:ssa, Oulun Kaukovainiolla!
Tämä asunto tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden remontoida koti täysin omien toiveiden mukaiseksi. Asunto on kauttaaltaan remontin tarpeessa, mutta hyvä pohjaratkaisu ja tilavat huoneet luovat loistavan perustan uudistukselle. Vaatehuone tuo käytännöllistä säilytystilaa, ja lasitettu parveke lisää asumismukavuutta ympäri vuoden. Alimman kerroksen sijainti sekä talon rauhallinen paikka aivan puiston laidalla tekevät tästä kodista houkuttelevan vaihtoehdon niin omaksi kodiksi kuin sijoitukseenkin.
Varaa oma esittelyaikasi!
Velaton myyntihinta
49 000 €Huoneet
2Makuuhuoneet
1Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
50 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 674142 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 49 000 € |
| Myyntihinta | 48 338 € |
| Velkaosuus | 662 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 2 |
| Makuuhuoneet | 1 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 50 m² |
| Asuintilat luettelona | 2h + k + kph |
| Muut tilat luettelona | Lasitettu parveke |
| Pinta-alan lisätiedot | Parvekkeen pinta-ala ei tiedossa |
| Tarkistusmitattu |
Ei
Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta. |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 1 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Remontoitava |
| Vapautumispäivä | Heti vapaa |
| Tilat |
Makuuhuone
Olohuone Keittiö Kylpyhuone Lasitettu parveke |
| Näkymät | Naapurusto |
| Säilytystilat | Vaatehuone, Kellarikomero |
| Teleliikenneyhteydet | Kaapelitelevisio, Kaapelilaajakaista |
| Lattian pintamateriaalit | Muovimatto |
| Seinien pintamateriaalit | Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Sähköliesi, Kaapisto |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Allas, WC-istuin, Peili |
| Asbestikartoitus | Rakennus on rakennettu ennen vuotta 1994 eikä asbestikartoitusta ole tehty. |
| Osakenumerot | 1-217 |
Rakennuksen ja kiinteistön tiedot
| Rakennusvuosi | 1966 |
|---|---|
| Käyttöönotto | 1966 |
| Kerroksia | 3 |
| Hissi | Ei |
| Ilmanvaihto | Painovoimainen |
| Energiatodistuksen luokka | D, 2018 |