Kerrostalo, Sepänkatu 1
20700 Turku, Samppalinna
Tervetuloa Turun huipulle, Samppalinnanmäelle!
5. kerroksen valoisa yksiö tarjoa asumisen luksusta yhdellä Turun parhaalla paikalla kävelymatkan päässä ydinkeskustasta. Avoimet tilat ja laadukkaat materiaaliratkaisut takaavat mukavan asumisen.
Yhtiö sijaitsee omalla tontilla. Yhtiössä on kattavat tilat pesuhuoneesta, pyörävarastoon. Rakennuksesta on suora kulku autohalliin.
Rauhallisella alueella keskustan palvelut, yliopisto/ ammattikorkeakoulu ja kaupat ovat lähellä. Lisäksi urheilupuisto ja maauimala löytyvät kävelyetäisyydeltä. Myös Kupittaan asemalle kulkee hetkessä.
Sepänkadun kortteli on yksi Turun arvokkaimmista ja arvostetuimmista alueista. Ota yhteyttä ja tule ihastumaan!
Esittely: 17.5.2026
14:15 – 14:45
Ensinäyttö
Velaton myyntihinta
265 000 €Huoneet
1Makuuhuoneet
0Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
31 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 673629 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 265 000 € |
| Myyntihinta | 92 796 € |
| Velkaosuus | 172 204 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 1 |
| Makuuhuoneet | 0 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| WC:t | 1 |
| Kylpyhuoneet joissa WC | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 31 m² |
| Asuintilat luettelona | makuutila/olohuone, keittiö, eteinen, kylpyhuone/wc |
| Muut tilat luettelona | Lasitettu parveke |
| Tarkistusmitattu | Ei |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 5 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Hyvä |
| Vapautumispäivä | Heti |
| Pysäköinti | Parkkipaikka, Autohalli |
| Tilat |
Makuuhuone
Avokeittiö Olohuone Eteinen WC Kylpyhuone Lasitettu parveke |
| Näkymät | Piha, Etupiha, Sisäpiha, Naapurusto |
| Säilytystilat | Kaapisto, Kellarikomero |
| Teleliikenneyhteydet | TV, Kaapelitelevisio |
| Lattian pintamateriaalit | Laminaatti |
| Seinien pintamateriaalit | Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Induktioliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni, Mikroaaltouuni |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peili |
| Osakenumerot | 10733-10990 |
| Kuvaus | 1h, avok, kph/wc, las.parveke |
Rakennuksen ja kiinteistön tiedot
| Rakennusvuosi | 2024 |
|---|---|
| Käyttöönotto | 2024 |
| Kerroksia | 8 |
| Hissi | Kyllä |
| Kattotyyppi | Tasakatto |
| Ilmanvaihto | Koneellinen |
| Energiatodistuksen luokka | B, 2018 |
| Lämmitysmuoto | Kaukolämpö |
| Rakennusmateriaalit | Betoni |