Kerrostalo, Rantakartanontie 1
00910 Helsinki, Puotila
Harvinainen perheasunto Puotilassa – Rantakartanontie 1.
Tässä pidetyssä taloyhtiössä on harvoin tarjolla kolmen makuuhuoneen koteja – nyt siihen on mahdollisuus. Sijainti Puotilan kartanon vieressä tuo asumiseen ainutlaatuista vehreyttä ja arvokasta ympäristöä.
Lämmitysmuotona energiatehokas maalämpö. Linjasaneeraus toteutettu 2013. Tontin vuokrasopimus on voimassa 31.12.2075 asti.
Asunnon pohjaratkaisu on toimiva ja selkeä: kolme makuuhuonetta, joista kahden välissä sijaitsee käytännöllinen vaatehuone. Tilava olohuone tarjoaa erinomaiset puitteet yhdessäoloon, ja sieltä on käynti lasitetulle parvekkeelle. Kompakti, vaalea keittiö on siisti ja ajaton. Kylpyhuone on hyvässä kunnossa, ja asunnon seinät on juuri maalattu, mikä tekee kokonaisuudesta raikkaan ja muuttovalmiin.
Tervetuloa tutustumaan kotiin, jossa yhdistyvät toimiva pohjaratkaisu, arvostettu taloyhtiö ja ainutlaatuinen sijainti.
Velaton myyntihinta
270 000 €Huoneet
4Makuuhuoneet
3Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
76 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 673450 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 270 000 € |
| Myyntihinta | 267 070 € |
| Velkaosuus | 2 930 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 4 |
| Makuuhuoneet | 3 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| Kylpyhuoneet joissa WC | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 76 m² |
| Asuintilat luettelona | 3 mh, oh, k, vh, kph |
| Muut tilat luettelona | lasitettu parveke |
| Tarkistusmitattu |
Ei
Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta. |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 1 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Hyvä |
| Vapautumispäivä | Asunto on heti vapaa! |
| Pysäköinti | Pihapaikka, Katupysäköinti |
| Tilat |
Makuuhuone
: Kolme makuuhuonetta Keittiö Olohuone Eteinen Kylpyhuone Lasitettu parveke Vaatehuone |
| Näkymät | Sisäpiha, Katu, Kaupunkimaisema |
| Säilytystilat | Kaapisto, Vaatehuone, Kellarikomero |
| Teleliikenneyhteydet | Valokuitulaajakaista |
| Lattian pintamateriaalit | Parketti, Laminaatti |
| Seinien pintamateriaalit | Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi |
| Asbestikartoitus | Rakennus on rakennettu ennen vuotta 1994 eikä asbestikartoitusta ole tehty. |