Kerrostalo, Jatulikivenkatu 1
90240 Oulu
Valoisa ja toimivapohjainen kolmio rauhallisella sijainnilla Maikkulassa
Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään kerrostalokolmioon Oulun Maikkulassa! Asunto sijaitsee rauhallisella ja vehreällä alueella, jossa arjen palvelut, ulkoilumahdollisuudet sekä hyvät kulkuyhteydet ovat lähellä.
Asunnon pohjaratkaisu on käytännöllinen ja tilava. Valoisa olohuone tarjoaa mukavasti tilaa oleskeluun ja sieltä on käynti parvekkeelle, jossa voit nauttia aamukahvit tai rentoutua päivän päätteeksi. Kaksi makuuhuonetta mahdollistavat sujuvan arjen niin perheelle, pariskunnalle kuin etätyöskentelyynkin.
Keittiössä on hyvin kaappi- ja työskentelytilaa sekä paikka ruokapöydälle. Saunan lämmössä rentoudut työpäivän päätteeksi.
Maikkula alueena tunnetaan luonnonläheisyydestään sekä rauhallisesta ympäristöstään. Läheltä löytyvät päiväkodit, koulut, kaupat ja hyvät ulkoilureitit. Keskustaan kuljet vaivattomasti niin omalla autolla kuin julkisillakin.
Tämä koti tarjoaa erinomaiset puitteet mukavaan asumiseen – tervetuloa ihastumaan!
Autokatospaikat myydään erillisillä osakkeilla a' 6000e
Velaton myyntihinta
165 000 €Huoneet
3Makuuhuoneet
2Kylpyhuoneet
1Asuintilojen pinta-ala
69 m²Perustiedot
| Kohdenumero | 672836 |
|---|---|
| Velaton myyntihinta | 165 000 € |
| Myyntihinta | 106 897 € |
| Velkaosuus | 58 103 € |
| Velkaosuus maksettavissa | Kyllä |
| Huoneet | 3 |
| Makuuhuoneet | 2 |
| Kylpyhuoneet | 1 |
| Kylpyhuoneet joissa WC | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 69 m² |
| Asuintilat luettelona | kaksi makuuhuonetta, olohuone,keittiö,kylpyhuone, sauna |
| Muut tilat luettelona | . |
| Tarkistusmitattu | Ei |
| Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestys |
| Kerros | 1 |
| Huoneiston kerrosten määrä | 1 |
| Yleiskunto | Hyvä |
| Tilat | Lasitettu parveke |
| Näkymät | Piha, Naapurusto |
| Säilytystilat | Kaapisto |
| Teleliikenneyhteydet | Kaapelitelevisio |
| Lattian pintamateriaalit | Parketti |
| Seinien pintamateriaalit | Maali |
| Kylpyhuoneen pintamateriaalit | Laatta |
| Keittiön varustus | Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone |
| Kylpyhuoneen varustus | Suihku, Pesukoneliitäntä, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, WC-istuin, Peilikaappi |
| Osakenumerot | 4256-5915 |
Rakennuksen ja kiinteistön tiedot
| Rakennusvuosi | 2013 |
|---|---|
| Käyttöönotto | 2013 |
| Kerroksia | 4 |
| Hissi | Ei |
| Kattotyyppi | Pulpettikatto |
| Ilmanvaihto | Koneellinen |
| Energiatodistuksen luokka | B, 2018 |
| Lämmitysmuoto | Kaukolämpö |
| Rakennusmateriaalit | Tiili, Betoni |
| Kattomateriaalit | Huopa |
| Julkisivun materiaalit | Betoni, Tiiliverhous |
| Remontit |
Korjaussuunnitelma 2024 (Tehty), hallituksen kunnossapitotarveselvitys Muu 2023 (Tehty), IV-kanavien nuohous, 10-vuotistarkastus ja kevyt kuntoarvio |
| Yleiset tilat | Varasto |
| Isännöitsijä | Isännöinti Vuorma Oy |