Valikko Valikko
Sulje

Etsi kohdenumeron perusteella

Kerrostalo, Pormestarinkatu 3

06100 Porvoo, Ala-Näsi

KT 2 h , 2 x lasitettu parveke , k , kph, et

Kaksio erittäin hyvin hoidetussa taloyhtiössä . Taloyhtiössä tehty kaikki merkittävät remontit kuten linjasaneeraus, katto ,hissi ym.

Huoneistossa on toimiva pohja ja harvinaiset kaksi lasitettua parveketta. Pinnat ja keittiö kaipaavat päivitystä , joten saat pienillä muutoksilla tehtyä tästä oman unelmiesi kodin.

Sijainti on erinomainen : keskustan ja Taidetehtaan palvelut lähellä , upeat jokiranta ja vanha kaupunki kävelymatkan päässä.

Tässä kodissa yhdistyvät loistava sijainti , hyvä taloyhtiö ja oiva mahdollisuus toteuttaa unelmiesi koti hyväpohjaiseen huoneistoon.

Tämä huoneisto on muunneltavissa kätevästi myös esimerkiksi kahden opiskelijan asunnoksi siten, että molemmilla omat makuuhuoneet sekä omat parvekkeet .

Tässä kiva city-koti palvelujen äärellä.

Tervetuloa tutustumaan !

Esittely: 17.5.2026
15:00 – 15:30

Ensinäyttö

Velaton myyntihinta
118 000 €
Huoneet
2
Makuuhuoneet
1
Kylpyhuoneet
1
Asuintilojen pinta-ala
54 m²

Perustiedot

Kohdenumero 671805
Velaton myyntihinta 118 000 €
Myyntihinta 80 921 €
Velkaosuus 37 079 €
Velkaosuus maksettavissa Kyllä
Huoneet 2
Makuuhuoneet 1
Kylpyhuoneet 1
Kylpyhuoneet joissa WC 1
Asuintilojen pinta-ala 54 m²
Asuintilat luettelona oh, mh , kpl, k, vh , et,
Muut tilat luettelona 2 kpl parveke
Tarkistusmitattu Ei

Pinta-alatieto perustuu yhtiöjärjestykseen. Tämän ikäisissä yhtiöissä pinta-alaa ei ole mitattu nykyisin käytettävän huoneistoalan mittausmenetelmän mukaisesti. Tämän vuoksi ilmoitettu pinta-ala saattaa poiketa merkittävästikin tämän hetken mittausmenetelmien mukaisesta todellisesta huoneistoalasta ja asuinpinta-alasta.
Pinta-alan peruste Yhtiöjärjestys
Kerros 1
Huoneiston kerrosten määrä 1
Yleiskunto Tyydyttävä
Vapautumispäivä heti
Pysäköinti Parkkipaikka, Katupysäköinti
Ominaisuudet Triplaikkunat
Tilat Lasitettu parveke : 2 kpl lasitettuja parvekkeita
Makuuhuone : makuuhuoneessa reilusti kaappitilaa , makuuhuoneesta käynti toiselle parvekkeelle
Olohuone : Tilava olohuone, josta käynti toiselle parvekkeelle
Näkymät Piha, Etupiha, Naapurusto, Katu, Kaupunkimaisema
Säilytystilat Kaapisto, Vaatehuone, Ulkovarasto, Kellarikomero
Teleliikenneyhteydet Kaapelitelevisio, Kaapelilaajakaista
Lattian pintamateriaalit Muovimatto
Seinien pintamateriaalit Tapetti
Kylpyhuoneen pintamateriaalit Laatta
Keittiön varustus Sähköliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto
Kylpyhuoneen varustus Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Kaapisto, Allas, WC-istuin, Peilikaappi, Suihkukaappi
Asbestikartoitus Rakennus on rakennettu ennen vuotta 1994 eikä asbestikartoitusta ole tehty.