Casă înșiruită / casă terasată, Kairatie 89 B
96190 Rovaniemi
Vă rugăm să contactați reprezentantul de vânzări pentru mai multe detalii despre această proprietate.
Ziua porților deschise: 24 mai 2026
14:30 – 15:00
Prima zi a porților deschise
Preț de vânzare
189.000 EUR (991.770 RON)Camere
5Dormitoare
4Băi
2Zonă de locuit
127.5 m²Detalii de bază
| Numărul de listare | 673797 |
|---|---|
| Preț de vânzare | 189.000 EUR (991.770 RON) |
| Camere | 5 |
| Dormitoare | 4 |
| Băi | 2 |
| Toalete | 1 |
| Băi cu toaletă | 1 |
| Băi fără toaletă | 2 |
| Zonă de locuit | 127.5 m² |
| Măsurători verificate | Nu |
| Măsurători bazate pe | Planul de construcție |
| Podea | 1 |
| Pardoseli rezidențiale | 1 |
| Stare | Bun |
| Post vacant de la | Conform contractului |
| Parcare | Parcare în curte |
| Caracteristici | Ferestre cu geam triplu, Cazan |
| Spații | Sauna (Nord) |
| Vizualizări | Curte, Curte din spate, Grădină, Cartier |
| Depozite | Cabinet , Dulap/dulapuri |
| Suprafețe de podea | Suprafețe de podea, Laminat, Ţiglă |
| Suprafețe de perete | tapet, Vopsea |
| Suprafețe de baie | Ţiglă, Linoleum |
| Echipamente de bucătărie | Aragaz cu inducție, Frigider, Congelator, Mobilier, Hotă de bucătărie, Cuptor separat, Cuptor cu microunde |
| Echipamente pentru baie | Duş, Încălzire prin pardoseală, Perete de duș |
| Echipamente pentru camera utilitară | Conectarea mașinii de spălat, Maşină de spălat, Scufunda |
| Inspecții |
Evaluarea stării
(14 apr. 2026) Evaluarea stării (29 mar. 2017) |
| Studiu privind azbestul | Clădirea a fost construită înainte de 1994 și nu a fost efectuată o inspecție pentru azbest. |
Detalii despre clădire și proprietate
| Anul construcției | 1992 |
|---|---|
| Inaugurare | 1992 |
| Podele | 2 |
| Lift | Nu |
| Tipul de acoperiș | Acoperiș în două ape |
| Ventilare | Ventilație mecanică prin extracție |
| Fundaţie | Susținut de sol |
| Clasa certificatului energetic | G, 2013 |
| Încălzire | Încălzire electrică, Radiator , Încălzire prin pardoseală |
| Materiale de construcție | Lemn |
| Materiale pentru acoperiș | Tablă metalică |
| Materiale de fațadă | Siding din cărămidă, Placare din lemn |
| Renovări |
Uși 2023 (Făcut) Faţadă 2019 (Făcut) Alte 2016 (Făcut) Încălzire 2016 (Făcut) Conducte de apă 2016 (Făcut) Alte 2016 (Făcut) Acoperiş 2016 (Făcut) Alte 2016 (Făcut) Curte 2015 (Făcut) Alte 2011 (Făcut) |
| Numărul de referință al proprietății | 698-3-169-21 |
| Impozit pe proprietate pe an |
499,7 €
2.622,16 RON |
| Suprafața lotului | 1180 m² |
| Numărul de clădiri | 2 |
| Teren | Plat |
| Drum | Da |
| Proprietatea funciară | Propriu |
| Situația de planificare | Plan detaliat |
| Drepturi de construire | 480 m² |
| Inginerie municipală | Apă, Canalizare, Electricitate |
Clasa certificatului energetic
Taxe lunare
| Apă | 41,5 € / lună (217,77 RON) (estima) |
|---|---|
| Electricitate | 225 € / lună (1.180,68 RON) (estima) |
| Gunoi | 10 € / lună (52,47 RON) (estima) |
Costuri de achiziție
| Taxe de înregistrare | 172 EUR (903 RON) |
|---|---|
| Taxă de transfer | 3 % |
| Notar | 143 EUR (750 RON) |
| Taxe de înregistrare | 50 EUR (262 RON) |
Așa începe cumpărarea proprietății tale
- Completați formularul scurt și vom stabili o întâlnire
- Reprezentantul nostru vă va contacta fără întârziere și va programa o întâlnire.
Ați dori să aflați mai multe despre această proprietate?
Vă mulțumim pentru solicitarea dumneavoastră de contact. Vă vom contacta imediat!