Vertikaldelt tomannsbolig, Kairatie 89 B
96190 Rovaniemi
Kontakt salgsrepresentanten for å få nærmere opplysninger om denne eiendommen.
Åpen visning: 24. mai 2026
14:30 – 15:00
Første åpne visning
Salgspris
€ 189 000 (kr 2 033 247)Rom
5Soverom
4Bad
2Boareal
127.5 m²Grunnleggende opplysninger
| Oppføringsnummer | 673797 |
|---|---|
| Salgspris | € 189 000 (kr 2 033 247) |
| Rom | 5 |
| Soverom | 4 |
| Bad | 2 |
| Toaletter | 1 |
| Bad med toalett | 1 |
| Bad uten toalett | 2 |
| Boareal | 127.5 m² |
| Målinger verifisert | Nei |
| Målegrunnlag for areal | Byggeplan |
| Etasje | 1 |
| Antall etasjer | 1 |
| Tilstand | Tilstand |
| Ledig fra | I henhold til kontrakt |
| Parkering | Parkering i gårdsrom |
| Egenskaper | Tredoble vinduer, Varmeovn |
| Rom | Badstu (NordNorth) |
| Utsikt | Hage, Bakgård, Hage, Nabolag |
| Oppbevaring | Kott, Skap |
| Gulvbelegg | Laminat, Linoleum, Fliser |
| Overflatematerialer vegg | Tapet, Malt |
| Baderomsflater | Fliser, Linoleum |
| Kjøkkenutstyr | Induksjonskomfyr, Kjøleskap, Fryser, Skap, Kjøkkenvifte, Separat stekeovn, Mikrobølgeovn |
| Baderomsinnredning | Dusj, Gulvvarme, Dusjvegg |
| Utstyr vaskerom | Tilkobling for vaskemaskin, Vaskemaskin, Servant |
| Befaringer |
Tilstandsvurdering
(14. apr. 2026) Tilstandsvurdering (29. mar. 2017) |
| Asbestundersøkelse | Bygningen ble bygget før 1994 og en asbestundersøkelse har ikke blitt utført. |
Bygnings- og eiendomsopplysninger
| Byggeår | 1992 |
|---|---|
| Innvielse | 1992 |
| Etasjer | 2 |
| Heis | Nei |
| Taktype | Saltak |
| Ventilasjon | Mekanisk avtrekk |
| Fundament | Støttet mot grunn |
| Energimerking | G, 2013 |
| Oppvarming | Elektrisk oppvarming, Radiator, Gulvvarme |
| Byggematerialer | Tre |
| Takmaterialer | Metallplater |
| Fasadematerialer | Teglsteinskledning, Tømmer |
| Oppussinger |
Dører 2023 (Utført) Fasade 2019 (Utført) Annet 2016 (Utført) Oppvarming 2016 (Utført) Vannrør 2016 (Utført) Annet 2016 (Utført) Tak 2016 (Utført) Annet 2016 (Utført) Hage 2015 (Utført) Annet 2011 (Utført) |
| Eiendomsnummer | 698-3-169-21 |
| Eiendomsskatt pr. år |
499,7 €
5 375,73 kr |
| Tomteareal | 1180 m² |
| Antall bygninger | 2 |
| Terreng | Flatt |
| Vei | Ja |
| Grunneierskap | Selveid |
| Planleggingssituasjon | Detaljplan |
| Byggerettigheter | 480 m² |
| Kommunal | Vann, Kloakk, Elektrisitet |
Energimerking
Månedlige avgifter
| Vann | 41,5 € / måned (446,45 kr) (estimat) |
|---|---|
| Elektrisitet | 225 € / måned (2 420,53 kr) (estimat) |
| Renovasjon | 10 € / måned (107,58 kr) (estimat) |
Kjøpskostnader
| Tinglysningsgebyrer | € 172 (kr 1 850) |
|---|---|
| Dokumentavgift | 3 % |
| Notar | € 143 (kr 1 538) |
| Tinglysningsgebyrer | € 50 (kr 538) |
Slik starter kjøpet av eiendommen din
- Fyll ut det korte skjemaet så avtaler vi et møte
- Vår representant vil kontakte deg uten opphold og avtale et møte.
Ønsker du mer informasjon om denne eiendommen?
Takk for henvendelsen. Vi tar kontakt om kort tid!